Novinky https://subversion.rovernet.cz/ Fri, 23 Mar 2018 08:47:19 GMT FeedCreator 1.8.0-dev (info@mypapit.net) Staň se mlýnským dobrovolníkem http://subversion.rovernet.cz/clanky/pozvanky/827-stan-se-mlynskym-dobrovolnikem Za mezinárodním skautingem nemusíš do zahraničí - stovky skautů z Belgie, Dánska, Lucemburska, Německa, Nizozemí, Polska, Rakouska či Velké Británie budou v létě tábořit v ČR a Ty můžeš být u toho.

 

 Kaprálův  mlýn je mezinárodní skautská základna v jižní části Moravského krasu, kousek od Brna. Během roku pomáhají na mlýně zahraniční dobrovolníci v rámci Evropské dobrovolné služby, v letních měsících rozšiřujeme tým o další zájemce z České republiky i ze zahraničí (v minulých letech třeba z Dánska, Litvy, Rumunska či Španělska). 

„Když se teď ohlížím zpátky, byly to dva týdny plné starých i nových přátel, angličtiny, trocha té manuální práce, ale hlavně spousta zábavy na kouzelném místě. Rumunka starající se o české děti, sledování prohry francouzského týmu ve finále ligy mistrů s partou 30 Francouzů nebo roveři strouhající hromadu brambor na jejich první bramboráky."  Packa – Petra Ševčíková, Zlín

 Máš šanci získat kamarády z různých koutů Evropy, procvičit si angličtinu i další jazyky a zažít radost z dobře odvedené práce. Kromě těchto benefitů nabízíme zdarma ubytování (spolu s dalšími dobrovolníky ve slaměném domečku, v chatce či ve stanu), jídlo (třikrát denně výborná strava z kuchyně Kaprálova mlýna) a mlýnské dobrovolnické tričko. 

„I remember myself being nervous and extremely enthusiastic about seeing the place and meeting the people here, people who – guess what? - became my favourite! Because, yeah, the places are indeed marvelous and splendid. I think that what most impresses me is the hard work, and devotion, the patience and struggles, the passion and hope that you have invested here. (…) Mlyn is a special place for me and I will always come there with my heart open and whenever you need some extra help.“ Alexandra Panturu, Curtea de Argeș (Rumunsko)

 

Jaká práce na mlýně na dobrovolníky čeká? 

 • servis pro zahraniční skauty tábořící na mlýně – představte si, koho byste chtěli potkat kdyby jste byli na táboře v zemi, kde se nemluví česky – vzít je na bazén, do lanáče, do jeskyní a přitom se s nimi více seznámit
 • práce na zahradě a na tábořišti (hrábě, lopata, dřevo, traktůrek, vidle…),
 • pomoc s programy (aquazorbing, slaňování, speleologie, výlety po okolí),
 • veškerá péče o základnu a okolí, pomoc v kuchyni a s úklidem,
 • služby v obchůdku - info pointu (zmrzlina, suvenýry a informace pro skauty i pro turisty),
 • projekty zaměřené na ochranu přírody (pár minut cesty od mlýna je step se vzácnými druhy rostlin a my se snažíme ji udržovat; občas uklízíme v jeskyních po nezodpovědných turistech…).

 Obvykle makáme pět dní v týdnu, zhruba sedm hodin denně (vždycky záleží na aktuální situaci, snažíme se sladit potřeby všech), což znamená 133 hodin volného času za týden! Něco zabere spánek a jídlo, ale zbytek času můžeš strávit v rybníku, v jeskyních, u ohně, na kole či koloběžce, hraním deskovek, objevováním okolí nebo třeba jen ležením v hamace ve stínu jabloní.

 

Co od dobrovolníků očekáváme?

 •  věk alespoň 15 let (pokud je ti 14 a ¾, ozvi se a zkusíme se nějak domluvit),
 • schopnost domluvit se anglicky (alespoň základy), další jazyky vítáme,
 • mít čas strávit na mlýně alespoň 2 týdny - chvilku trvá, než se tu rozkoukáš a naučíš se základní věci; pokud jsi na mlýně již dobrovolničil/a, bereme tě i na týden,
 • nadšení a touhu po nových zážitcích.

 Pokud se chceš přihlásit nebo máš nějaké dotazy, ozvi se Páje (volunteer@kapraluvmlyn.cz).

 

]]>
pavla.glosova@skaut.cz (Glosová Pavla (Pája)) Tue, 06 Mar 2018 11:21:48 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/pozvanky/827-stan-se-mlynskym-dobrovolnikem
Únorová porada RO v Ostravě http://subversion.rovernet.cz/clanky/aktuality/826-unorova-porada-ro-v-ostrave Víkendové porady Roverského odboru si vždy rádi zpestříme místem konání a když se to povede, tak i zajímavou akcí v dané lokalitě. Únorová porada byla přímo ukázková v obou případech - vydali jsme se totiž do Ostravy!

  Páteční podvečer patřil Perplexu - Roverské ostravské večery pořádaly již druhý  ročník přednáškové cyklu se zajímavými osobnostmi. Šéf RO Šmudla zde s Ifankou polemizovali nad tématem Rover vs. činovník. Snažili se zde najít průnik obou funkcí a publiku tak předestřít, že předsudky o jednotlivých skupinách Junáka jsou zbytečné.

  K večeru patřilo také předání Roverského ocenění pro bývalého roverského zpravodaje Enta, který se velkou měrou zasloužil o rovering na Ostravsku. Jen pro informaci, RO udělí takových ocenění pouze pět za rok.

Témat k projednání v sobotu a neděli bylo jako obvykle hodně. Vyzdvihnu zde proto to nejdůležitější:

 • Roverská poradajednodenní akce určená pro rovery a rangers se zájmem o rovering, vůdce kmenů, roverských skupin a roverské zpravodaje. Přihlašování stále běží!
 • Řešili jsme roverskou odborku "Roverský průvodce".
 • V neposlední řadě přišlo na přetřes i století roveringu.

 

Těšíme se na setkání na Roverské poradě!

Za RO Ifanka 

 

Fotoalbum:

{jomsocialgallery view=categories|imagecategories=1|imagecategoriessize=0|showcategories=434}

]]>
iv.kucerova@gmail.com (Kučerová Ivana (Ifanka)) Tue, 20 Feb 2018 12:48:01 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/aktuality/826-unorova-porada-ro-v-ostrave
Skautský borec - největší roverská výzva http://subversion.rovernet.cz/clanky/825-skautsky-borec-2  

Nazdar,

další ročník naši velké roverské výzvy pro všechny skauty a skautky je tady. V loňském roce se jí zúčastnilo 250 borců a borek z celé České republiky. Mezi borci byli skauti ze Slovenska nebo pár roverů, kteří plnili úkoly s časovým posunem v zahraničí.

Troufám si tvrdit, že letošní ročník bude ještě lepší než ten minulý. Čeká nás pár novinek, pár věci jsme změnili, pár věcí už je minulostí. Počítáme s tím, že místa se budou rychle plnit, tak neváhej a rychle se registruj na www.borec.skauting.cz/register

 Dali jste si letos novoroční předsevzetí, že musíte splnit nesplněná předsevzetí z minulého roku.

Předsevzetí, které jste nesplnili už ani předloni?

Nebo si už léta říkáte, že byste měli pravidelně cvičit, abyste při plavní díky přírodnímu kruhu na břiše neplavali na hladině?

Nebo vás zmáhá i jen prosté zavazování bot, při kterém se cítíte jako při potápění?

Pořádáte nájezdy na ledničku pro “něco malého na zub”?

Už léta přemýšlíte, kdy si zas uděláte čas na knihu, půjdete si třeba zaběhat, v klidu si i opět něco vytvoříte nebo konečně zase přečtete noviny, abyste věděli, co se kde děje?

 

Nejste sami!

 

Právě pro tebe a tobě podobné je tato hra.

Chceš-li se stát Skautským borcem, čti dál.

 

O CO JDE?

Hra si bere inspiraci ve Foglarově Modrém životě. Ten je ale docela jednoduchý, a tak jsme ho rozšířili o pár dalších aktivit a úkolů. Úkolem je každý den plnit tyto úkoly a aktivity rozdělené do několika kategorií, které různě rozvíjí vaše tělo i mysl. Body za splněné aktivity si zapíšeš vždy večer do vlastní tabulky (dostaneš po přihlášení) a systém ti za vše automaticky přičte body do společného přehledu, kde hned uvidíš, kolikátý jsi a jak ses zlepšil. Zároveň se můžeš mrknout, jak jsou na tom ostatní, co kdo ten den dělal, a v sekci Den borce si přečíst, jak vypadal den některého hráče a co vtipného se mu nebo jí při tom stalo.

OD KDY DO KDY?

 
Hra bude probíhat od 1.března až do 30.dubna. Čili dva dlouhé měsíce. :-)
 

KDE SE PŘIHLÁSIT?

 

Zaujalo tě to? Tak neváhej mrkni na stránky www.borec.skauting.cz , pročti pravidla a přidej se k nám!

Počítáme s tím, že místa se budou rychle plnit, tak neváhej a rychle se registruj na www.borec.skauting.cz/register

REGISTRACE KONČÍ 22. 2. VE 22:22

 
 
 
 
 
]]>
patrik.nedoma@gmail.com (Nedoma Patrik (Paťa)) Thu, 15 Feb 2018 18:02:53 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/825-skautsky-borec-2
SUBTERRA 2018 http://subversion.rovernet.cz/clanky/pozvanky/824-subterra ALOHA!
 
Bílé pláže, průzračná voda, gastronomický zážitek, nabitý program, nezapomenutelné vzpomínky a spousta napětí!
Taková bude letošní Subterra 2018!
 
Chtěl by jsi to vidět a zažít na vlastní kůži?
Tak pošli svoji přihlášku na mail SubterraJaromer@seznam.cz napiš CHCI JET a dostav 13.4.2018 do skautské klubovny Jaroměř odkud se společně dopravíme na to teplé místo plné zábavy!
Tvůj celý pobyt se bude odehrávat od 13. do 15. dubna a bude to jízda! To mi věř!
Na náš ostrov plný vířivek, palem a slunce vede jiná cesta, než si asi představuješ.. letadlem se dostaneš všude, ale k nám musíš podzemními chodbami a to je teprve adrenalin.
Tak si pospěš, ať stihneš začátek našeho velkého víkendu. 
Už nás vidím s kokosem v ruce a výhledem na moře.
 
Potkáme se v Jaroměři, je to jedinečná šance, tak ji nepromarni. Jsi jeden z mála, kdo má možnost vidět náš ostrov, uvědom si to.
 
PS: Máš u mě schovaný květinový věnec kolem krku.
 
Za CK NEtopýr
Keliška

 

{phocadownload view=file|id=96|text=sUBTERRA 2018|target=s}

]]>
jachym_vysek@skaut.cz (Výšek Jáchym (Mýval)) Fri, 02 Feb 2018 21:56:21 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/pozvanky/824-subterra
Únorový Inspiromat je tu! http://subversion.rovernet.cz/clanky/823-unorovy-inspiromat-je-tu Milí čtenáři roverského Inspiromatu výzev a projektů! Začátek dalšího měsíce je tu a s ním i pravidelná dávka výzev a projektů vybraných k tomu, aby vás inspirovali do vaší roverské činnosti. Doufám, že vás pokaždé zaujme aspoň nějaká výzva či projekt, které se pak následně pokusíte vyzkoušet ve vašem roverském programu.

Inspiromat můžeš odebírat taky emailem a nebudeš se tak už muset o nic starat a Inspiromat ti přijde hned, jak bude vydán. Stačí se přihlásit k odběru na tomto odkaze: http://rovernet.wixsite.com/roverskaporada/odbor-pro-vas

Pokud chceš, aby Inspiromat do budoucna více vyhovoval tvým představám, tak prosím vyplň jednoduchý a krátký dotazík se zpětnou vazbou. Jsou tam jen 4 otázky, které ti nezaberou víc než minutu a nám nekutečně pomůžou. Předem velké díky! https://goo.gl/forms/4LuvkhBlnPay8ZKC2

 

Máte ve vašim kmeni nebo partě roverů někoho, kdo umí hrát na kytaru? Není moc lepších možností jak trávit dlouhé zimní večery na akcích než s kytarou. Smyslem této výzvy je naučit se  2 písničky na kytaru. Nezáleží na tom, jestli už jsi zkušený kytarista nebo ani nevíš, jak se kytara drží v ruce. Písničky si můžeš vybrat společně s ostatními tak, abyste je na akcích mohli hrát a zpívat společně... https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/31-kytara

Tahle výzva patří rozhodně k těm náročnějším. Přespat venku v létě dokáže asi každý rover. Dokážeš se ale překonat a přespat ve stanu nebo pod širákem v zimě? To je výzva hodná pravých roverů. Pokud se rozhodněš výzvu podstoupit, předem se připrav na všechna možná rizika a v ideálním případě neplň sám, ale společně s jiným roverem či celým kmenem! https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/40-zimni-nocovani

Druhá extrémní výzva, která se podobá té předchozí. V období mezi začátkem listopadu a koncem března si zaplav venku (jezírko, rybník, řeka...). Dokážeš vydržet ve vodě aspoň 1 minutu? I tady je lepší varianta, pokud výzvu budeš plnit s někým, ideálně s celým kmenem. Přece jen celá parta roverů se dokáže lépe vzájemně podpořit! Hořící oheň poblíž po vylezení z vody je víc než vhodný... Zn. vlastní zkušenost :) https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/106-zimni-koupel

Pokud si netroufáš na zimní koupel venku, nabízím ti tady druhou variantu, jak si splnit vodní výzvu. Zajděte si s kmenem do krytého bazénu a vyzkoušejte, kdo uplave nejdelší vzdálenost bez přestávky. Dokážeš uplavat alespoň 250 metrů, které jsou zmíněné v této výzvě? https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/146-uplavu-250-metru-v-kuse

Myslíš si, že skákání přes švihadlo je tak jednoduché, jak na první pohled vypadá? Na pohled to jednoduché je, ale tvou kondičku to prověří více než dobře. Kolik dokážeš udělat přeskoků bez jediného zaškobrtnutí? Zvládneš udělat 100 přeskoků bez chyby? Pokud je tento počet pro tebe hračka, zvol si takový limit, který tě donutí na sobě zapracovat... https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/92-svihadlo

Máte fungující roverský kmen, nebo jste jen parta roverů, kteří spolu občas něco podniknou? Co vás charakterizuje a drží pohromadě? Jednou z věcí, která to bezpochyby může být, je mít společné tradice. Zkuste si společně vytvořit a založit novou tradici, kterou budete dodržovat. Může to být cokoliv, co pro vás bude mít smysl, a to od společného pokřiku, kmenového místa, kam budete při speciálních příležitostech chodit, až po to, že se každé dva týdny potkáte v čajovně a zahrajete si deskovky... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/144-tradice-s-roverskym-kmenem

Funguje váš roverský kmen už dlouhá léta, nebo jste ho založili teprve nedávno? Nebo snad svůj kmen nemáte, ale jste parta roverů, kteří občas něco podniknou? Tenhle projekt je určen všem z vás! Pokuste se nashromáždit materiály z vaší roverské činnosti. Může jít o fotky, videa, zápisy z akcí, nebo jen vzpomínky, kterých máte jistě spoustu. Uspořádejte malou "výstavu", na které na všechno tohle zavzpomínáte. Pozvat můžete třeba jen minulé členy vašeho kmene a akci udělat jako sraz všech bývalých členů. Nebo to můžete pojmout jiným způsobem a udělat výstavu třeba pro všechny členy střediska, na kterých ukážete, co vaše činnost obnáší a představíte tak budoucím roverům, co je v budoucnu čeká a na co se mohou těšit... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/118-vystava-z-historie-strediska-oddilu-kmene

Hledáte s kmenem způsob, jak v zimě někomu pomoct? Pomoc v domově důchodců během Vánoc bývá docela rozšířenou a oblíbenu formou. Co ale takhle pomoci i teď? Nemusí jít o nic složité. Smyslem projektu je udělat seniorům radost, a například jim přijít zahrát na kytary a zazpívat. Rozhodně se nemusíte bát a až uvidíte šťastné a smějící se seniory, tak zjistíte, že to má velký smysl. Stačí jen kontaktovat domov důchodů ve vašem městě a směle do toho! https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/61-hudba-pro-seniory

 

Hodně štěstí při plnění roverských výzev a projektů ti přeje tvůj

Roverský odbor

]]>
majkl1997@gmail.com (Holobrádek Michal (Majkl)) Sun, 11 Feb 2018 19:07:51 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/823-unorovy-inspiromat-je-tu
ROVEL+ http://subversion.rovernet.cz/component/content/article/77-roversky-program/822-rovel Rád(a) by sis složil(a) vůdcovskou zkoušku, ale zajímá tě spíš rovering? Chceš, aby tvůj kmen nebo roverský projekt šlapal, ale nevíš, jak na to? Hledáš kurz, který tě opravdu podpoří?

 

Vyzkoušej Rovel! Další ročník úspěšného vůdcovského lesního kurzu zaměřeného přímo na rovery. Účastníci mohou získat vůdcovskou zkoušku a přitom se dozvědět to, co je konkrétně zajímá – jak motivovat rovery k činnosti, budovat si autoritu a umět s ní pracovat, znát specifika a rizika daného věku, pracovat s roverským programem a spoustu dalších věcí.

 

 

 

To všechno v průběhu dvou víkendů a letní části. Podmínky účasti jsou jen složená čekatelská zkouška, zdravotnický kurz a datum narození dříve než 8.8.2000.

 

Více informací najdeš na www.rovel.skau­ting.cz nebo se koukni nawww.facebook.com/Jak­NaRovery

 

 

Přihlašování probíhá do 31.1.2018

 

 

]]>
iv.kucerova@gmail.com (Kučerová Ivana (Ifanka)) Fri, 26 Jan 2018 09:16:48 GMT http://subversion.rovernet.cz/component/content/article/77-roversky-program/822-rovel
Novoroční Inspiromat http://subversion.rovernet.cz/roversky-program/vyzvy/821-inspiromat-vap-na-leden Rok 2017 je minulostí a s rokem 2018 je tu i první lednový Inspiromat. Předně bych vám chtěl popřát, ať se vám v novém roce daří podle vašich představ, nebo minimálně tak, jako tomu bylo doposud.
Přeju vám taky dostatek sil a energie pro práci s rovery a rangers, protože se na ně často zapomíná. I oni jsou ale výchovnou kategorií v Junáku a je třeba k nim podle toho také přistupovat.
Takže DÍKY Vám za to!

 

I když už zimy nejsou údajně tak tuhé, jako tomu bývalo za dob našich prarodičů, tak pletené ponožky nebo rukavice zahřejí vždycky! V rámci této výzvy se pokuste uplést vlastní ponožky, rukavice nebo jen šálu. Pro holky to může být výzva jednoduchá, zatímco pro kluky jedna z nejtěžších! Kdy jindy se do toho pustit, než teď v zimě? :) https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/241-ovci-babicka

S rokem 2018 jistě přijde i spousta vašich roverských akcí a byla by strašná škoda, kdyby vaše zážitky časem zapadly v hromadě informací, které si váš mozek pamatuje. Zkuste si proto vytvořit svůj roverský deník, do kterého si můžete psát právě zážitky ze svých roverských akcí. Udělejte si jej tak, aby se líbil právě vám a pište si do něj klidně mnohem víc. Myšlenky, přání, zážitky a nejen to... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/227-denik-na-zkousku

Pokud hledáte inspiraci k tomu, jak vyplnit čas při dlouhých nočních večerech, tak jej zkuste využít pro představení ostatním v kmeni svého životního vzoru. Je úplně jedno, jestli jde o slavnou osobnost, vašeho kamaráda nebo třeba maminku. Důležité je svůj vzor představit a říct, v čem je daná osobnost pro vás vzorem a co byste si chtěli od ní vzít... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/229-muj-vzor

Máš představu, kolik stojí "tvůj život" po dobu jednoho měsíce? Kolik peněz ti projde rukama a kolik jich ještě za tebe platí rodiče a nemáš o nich nejmenší tušení? Zapisuj si alespoň příjmy a výdaje, které sám zaplatíš a projdou ti rukama.
Dokážeš vytrvat a zjistit svou měsíční až čtvrtletní situaci?
https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/212-maly-financni-radce

Napadl vás v kmeni při novoročním plánování nějaký projekt, který by se slušelo finančně podpořit? Může jít o poničenou památku u vaší klubovny nebo třeba domov důchodců. Stačí si vybrat možnost, která je pro vás zajímavá a tu podpořit!
Vydělat peníze můžete například formou čajovny. Rady a tipy jak na to najdete v přiloženém odkazu na Rovernetu. 
A pamatujte, že není důležitá částka, kolik vyberete, ale snaha pomoci na dobrou věc!
https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/266-charitativni-cajovna

Hledáte v kmeni inspiraci, kam vyrazit na vaši letní expedici? Uteče to jako voda a léto bude tu. Pokud byste sice plánovat začít chtěli, ale nevíte kam vyrazit, zkuste společně načerpat inspiraci návštěvou cestopisných přednášek. Vyhlédnout si můžete například přednášky o Lowcost cestování, které bude našim potřebám asi nejbližší :) https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/185-navsteva-cestopisu

Pokud vás napadne cokoliv, jak bychom mohli Inspiromat do budoucna vylepšit, tak se neváhejte ozvat na mail michal.holobradek@skaut.cz

Nově se taky můžete sami zapsat do adresáře Inspiromatu, a to na adrese http://rovernet.wixsite.com/roverskaporada/odbor-pro-vas

]]>
majkl1997@gmail.com (Holobrádek Michal (Majkl)) Wed, 03 Jan 2018 08:15:21 GMT http://subversion.rovernet.cz/roversky-program/vyzvy/821-inspiromat-vap-na-leden
Klobouková dílna http://subversion.rovernet.cz/clanky/820-kloboukova-dilna Přijďte si vyrobit slušivý doplněk k dívčímu skautskému kroji.

Kapacita dílny je omezená. přihlašovací formulář naleznete na lyra.skauting.cz.

Lektoruje Sojka, instruktorky Lyry pomáhají.

https://www.facebook.com/events/137187480324802/

https://krizovatka.skaut.cz/oddil/akce/prehled-akci/viewevent/542-kloboukova-dilna

 

]]>
eva.halenkova@gmail.com (Nehybová Eva (Karambol)) Wed, 27 Dec 2017 09:17:00 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/820-kloboukova-dilna
Vykroč na cestu šedého šátku s Jihočeskou lesní školou http://subversion.rovernet.cz/clanky/819-jihoceska Nenechte se zmást, Jihočeská lesní škola není jen pro jihočechy. Za dobu svojí existence jí prošlo mnoho důležitých skautských osobností, které později utvářely svět kolem sebe na různých skautských i životních úrovních.

V roce 2018 se otevírá XIX. ročník této lesní školy. Pro ty, kteří chtějí svět kolem sebe tvořit, a ne se jím nechávat utvářet. Pro ty, kteří chtějí něco změnit i ty, kteří hledají svoji cestu.

Termín do kdy je možné se přihlásit na lesní školu je 21. 01. 2018 | www.jcls.skauting.cz

Sleduj nás taky na facebooku www.facebook.com/jihoceska.lesni.skola

Těšíme se, Těš se taky!

]]>
sid@skaut.cz (Martinek Miroslav (Sid)) Thu, 14 Dec 2017 10:06:37 GMT http://subversion.rovernet.cz/clanky/819-jihoceska
Inspiromat VaP na listopad http://subversion.rovernet.cz/component/content/article/77-roversky-program/818-inspiromat-vap-na-listopad Začátek listopadu je tu a s ním i další díl Inspiromatu výzev a projektů. Jelikož nám počasí zatím moc radosti nedělá, tak v tomto vydání Inspiromatu můžete najít převážně výzvy a projety, které můžete splnit a uskutečnit za každého počasí.

Jistě jste se někdy bavili s vašimi rodiči o jejich dětství a přišla řeč na nějaké vzdálené předky. Přemýšleli jste, jaké osudy je potkaly? Zjistěte od svých rodičů a prarodičů maximum informací a sestavte si svůj rodokmen. Jak daleko se vám podaří dopátrat? https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/240-rodokmen

Pokus se alespoň měsíc nakupovat ovoce, zeleninu, maso a mléčné výrobky z České republiky. Jako bonus můžeš navštívit farmářské trhy a zeptat se prodejců, kde všude své zboží prodávají. Zjisti, jak jsou na tom supermarkety s českými dovozci a z které země primárně dovážíme... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/305-mesic-ceskeho-jidla

 Vyber si jedno místo s těžkým příběhem, které následně navštívíš. Může se jednat např. o Osvětim, Terezín a podobná místa. Před vaší návštěvou si snažte o daném místě najít i informace, o kterých se jinak moc neví... https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/45-osudove-misto

Vytvořte si společně kmenové (či oddílové) šátky. Začněte tím, že se společně domluvíte, jak by měly šátky vypadat a vytvořte si návrh. Následně se rozhodněte, zda-li si šátky někde necháte vyrobit, nebo půjdete tou složitější, za to více roverskou cestou, a šátky si sami vyrobíte. Batikování či našití kmenové nášivky může být skvělým doplňkem vašich šátků! https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/328-oddilove-satky

Dokážeš si odepřít na čas sladkosti? Vydržíš to měsíc? Pokud to pro tebe bude hračka, pokus se to vydržet i delší časový úsek. Znění výzvy uvádí jako součást i pouze pití vody, ale přiznejme si, že vydržet toto chmurné počasí bez teplého šálku čaje by byl nadlidský úkol :) https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/301-bez-sladkosti-o-vode

Založ si sbírku her, která bude obsahovat hry z co nejvíce koutů světa. Podaří se ti najít, jaké hry hrají skauti v USA, na Novém Zélandu nebo třeba v Afrických zemích? Uspořádej následně "Festival her", kde si některé z těchto her zahrajete a doplnit můžete i informace o skautingu z míst, odkud hry pochází... https://www.rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/vyzvy/192-festival-her

Uspořádejte si s kmenem mezinárodní žranici. Rozdělte si mezi sebe země a místa na zeměkouli, která mají výraznou a vyhlášenou kuchyni. Jednat se může třeba o Čínu, Indii, USA, Slovensko, Maďarsko, Francii, Itálii a mnohé další. Každý z vás pak připraví tradiční jídlo z dané kuchyně a k tomu zjistí nějaké netradiční informace o dané zemi, kuchyni nebo třeba kultuře. Společně se pak zajisté dobře najíte a navíc se dozvíte spoustu novinek o jednotlivých zemích. A to hlavní je, že žaludek budete mít plný! :) https://rovernet.cz/projekty-a-vyzvy/projekty/247-mezinarodni-zranice 

 

Pokud vás napadne cokoliv, jak bychom mohli Inspiromat do budoucna vylepšit, tak se neváhejte ozvat na mail michal.holobradek@skaut.cz

Nově se taky můžete sami zapsat do adresáře Inspiromatu, a to na adrese http://rovernet.wixsite.com/roverskaporada/odbor-pro-vas

 

]]>
majkl1997@gmail.com (Holobrádek Michal (Majkl)) Wed, 01 Nov 2017 11:27:53 GMT http://subversion.rovernet.cz/component/content/article/77-roversky-program/818-inspiromat-vap-na-listopad