Menu
Tablet menu

Časopis Roverský kmen na RoverNetu

 • Zobrazeno: 5346
( 2 hlasů ) 

Je tu další číslo časopisu Roverský kmen! Až jej otevřeš a začteš se do něj, najdeš v mnoha článcích větu “více se dozvíš na RoverNetu” a značku RN. Ale značkou RN propojení RoverNetu a časopisu nekončí, díky RoverNetu se můžeš do tvorby časopisu zapojit aktivně i ty. Ať už se budeš na lince časopis – RoverNet pohybovat pasivně či aktivně, určitě si přečti tento krátký návod, jak propojení časopisu s RoverNetem plně využít!

 

Značka RN

Při přípravě téměř každého článku do časopisu sesbírá redaktor mnohem více materiálu než může čtenáři v textu nabídnout. Někdy jde o zajímavé rozhovory, jindy o nápady na aktivity a někdy o podrobnější vysvětlení dílčího tématu. Rozhodli jsme se v redakci, že se o to nejzajímavější, co nezaznělo v časopise s tebou podělíme!

Pokud najdeš v časopise značku RN znamená to, že další text k danému tématu bude právě na RoverNetu. Jak jej hledat? Nejjednodušším způsobem je hledání podle tagů. Stačí zadat tag Roverský kmen a nebo ještě lépe tag aktuálního čísla (tedy v případě říjnového vydání tag kmen81) a najdeš všechny články, které s daným číslem souvisí. Článek najdeš také v záložce Roverský kmen nebo v záložce Články (v části Články z Roverského kmene).

 

Komenty

Na posledních stranách každého vydání najdeš sekci Hyde Park a rubriku Komenty. Ano, ano, odkazujeme ke slavnému londýnskému Speakers' Corner. Máš i ty co říci, či přesněji napsat k současnému společenskému dění? Tak okomentuj skautským pohledem aktuální kauzy. Upozorni na informace, kterých si většina tvých vrstevníku nevšimla. Zaveď čtenáře za hranice České republiky a za hranice našeho stereotypizovaného myšlení... Publikuj svůj komentář na RoverNetu a otaguj jej jako “koment”. Redakce bude tyto příspěvky bedlivě sledovat a autoři těch nejzajímavějších se stanou řečníky v našem časopisovém Hyde Parku. Ale pozor! Rubrika Komenty je rezervována pro společenská, řekněme “neskautská” témata... od politiky přes ekonomiku a vědu třeba ke sportu.

 

Kultura podle...

Zbystříš, když v tramvaji náhodou zaslechneš “Včera jsem viděla výborný film...”? Usilovně se snažíš zapamatovat si, jakou knihu četl tvůj náhodný spolucestující ve vlaku? Sbíráš hudební novinky z příspěvků tvých přátel na facebooku? A ač máš svůj vlastní názor na to, co to vlastně kultura je, rád si poslechneš, co si o kultuře myslí zbytek světa? V tom případě si v časopise nezapomeň nalistovat sloupek “Kultura podle...”. A zapoj se do hry! Napiš, co je kultura podle tebe, přidej tipy na knihy, divadla, hudební skupiny, filmy a další kulturní zážitky a publikuj je na RoverNetu pod tagem “Kultura podle”.

  

Komiks

Do Kmene se zase po nějaké době vrací celostránkové komiksy! Kreslíš nebo maluješ? Nabídni nám své služby! Napiš si na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. o téma nadcházejícího čísla, buď kreativní, vymysli zápletku, nakresli děj a své dílo nám pošli. Ten nejlepší komiks se objeví na stránkách časopisu, ostatní zde na RoverNetu.

 

Being rover – značky v časopise

Ani na okamžik jsme při tvorbě časopisu nezapomněli, že jsme časopis pro rovery a rangers. A to ani při vytváření nové grafiky. V časopise proto najdeš několik chytrých značek, které tě můžou inspirovat při realizaci tvé verze roverského programu. Barevné rámečky, ke kterým značky patří, se ti snaží nabídnout, jak téma článku konkrétně využít, ať už s kmenem nebo sám za sebe. O jaké značky jde?

Projekt a VýzvaVýzvyprojekty jsou jedním ze základních prvků roverského programu. Jejich bohatou nabídku najdeš zde na RoverNetu. V časopise vybíráme ty nejzajímavější a připravujeme pro tebe nové přesně na míru tématu daného článku.

 

Služba – Jak už jistě víš, roverské heslo “sloužím” se tradičně rozděluje do třech rovin – služba sobě, druhým a vyšším principům. A tak v rámečku se značkou služba najdeš nejen konkrétní návrhy, kde, jak a komu podat pomocnou ruku, ale také otázky k zamyšlení, podněty k diskuzi, zajímavé myšlenky.

 

Tipy – Dočetl jsi článek, ale rád by ses dozvěděl ještě více než se na dvě strany časopisu vejde? V rámečku tipy najdeš odkazy na knihy, filmy, internetové stránky či projekty, které ti umožní proniknout do tématu ještě hlouběji.

 

Warning – Na co si dát pozor, když s kmenem vyrazíte na extrémní výpravu? Jak správně moderovat psychicky náročné aktivity? Podle čeho vybírat dobré vybavení? Ty nejdůležitější body, jak programem a svým konáním neohrozit fyzickou ani psychickou bezpečnost zúčastněných, najdeš u značky Warning.

 

Zapoj se do tvorby časopisu. Staň se redaktorem!

Nehceš být jen čtenářem? Zajímá tě, jak časopis vzniká a chtěl bys ovlivnit jeho obsah a směřování? Baví tě psát, hledat nové informace a setkávat se se zajímavými lidmi? Ano? Tak v tom případě jsi vítán u nás v redakci. A protože v současné redakci mají velkou převahu dívky, uvítáme u nás zvláště kluky, kteří nám pomůžou vybalancovat časopis tak, aby si v něm něco svého našel každý rover i každá rangers. Pokud si chceš vyzkoušet redaktorskou pozici, napiš na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Časopis nejen na RoverNetu...

Ale také na facebooku. Na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V archivu skautských časopisů. A na Křižovatce.

Napiš nám, jak se ti časopis líbí, co ti v něm chybí, jaký článek tě zaujal a také, co jsi na základě něj podnikl.

Příjemné listování, inspirativní čtení a tvůrčí zapojení se přeje

Redakce

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé

Doporučujeme

 • 1
 • 2
 • 3
ROVEL+

ROVEL+

Rád(a) by sis složil(a) vůdcovskou zkoušku, ale zajímá tě spíš rovering? Chceš, aby tvůj kmen nebo roverský projekt šlapal, ale nevíš, jak na to? Hledáš kurz, který tě opravdu podpoří?   Vyzkou...

pátek, 26 leden 2018

Číst více
Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Průvodce nejednoduchými sedmi desítkami let nejen mohyly, ale i celé naší země. Kniha podává souborné svědectví o tom, jak se myšlenka mohyly na Ivančeně zrodila, jakým časům musela vzdorovat, a jaké ...

čtvrtek, 20 duben 2017

Číst více
Roverské realizační projekty strategie 2022 – setkání právě teď!

Roverské realizační projekty strategie 2022 – setkání právě teď!

Strategické téma „Podpora roverské výchovné kategorie“ se dostává do fáze nastavování konkrétních projektů – buď u toho! BRNO – PRAHA – OSTRAVA!!!   Zadání strategického tématu „Podpora rove...

středa, 08 březen 2017

Číst více

Žebříčky

Přehled TOP10 uživatelů webu s nejvíce body za poslední 6 měsíců.

Projekty

Oddílové šátky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 9. 5. 2017 20:23
 • Autor: Šmoula
 • Oblast: SKAUTING
Expedice Rumunsko: hory - moře - české vesničky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:38
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: TĚLO
Den reklamy
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:25
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: SPOLEČNOST
Zobrazit další

Výzvy

RUCE
 • ( 0 hlasů ) 
 • 18. 1. 2017 10:20
 • Autor: Trnčáková Nela (Vážka)
 • Oblast: TĚLO
Woofuj aneb staň se dobrovolníkem
 • ( 1 hlas ) 
 • 22. 5. 2016 23:26
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: KULTURA
Rozumím, ale nemluvím
 • ( 0 hlasů ) 
 • 22. 5. 2016 23:13
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: SPOLEČNOST
Zobrazit další